Adam Snarski

Planowane i realizowane projekty

01.092023

Akty nadania stopnia awansu zawodowego

W przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego, w miejskim ratuszu Burmistrz Adam Snarski uroczyście wręczył akty nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego. W tym roku po zdaniu egzaminu ślubowanie złożyło czworo pedagogów pracujących w szkołach podstawowych Gminy Lesko: - Pani Magdalena Cymerman-Kowalik - Pani Anna Szal - ks. Maciej Marszałek - Pan Michał Ząbkiewicz Akt powołania na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Szybowników Polskich w Bezmiechowej Dolnej otrzymała P...

więcej
23.082023

Średnia Wieś remont kanalizacji za kwotę 1 899 700...

Za kwotę 1 899 700,00 zł (!!) pozyskanych przez Gminę Lesko z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa wyeliminujemy nieszczelności sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Dzięki wymianie rur wodociągowych pozbędziemy się nieszczelności na sieci i stracie wody, a mieszkańcy osiedla w Średniej Wsi będą mogli korzystać z wody o lepszych parametrach jakościowych. W ramach zadania wyremontowana kanalizacja deszczowa spowoduje także poprawę stanu dróg na osiedlu. #działaMY #pracujeMY #dlaWas Miasto i Gm...

więcej
08.082023

Ścieżka pieszo-rowerowa przy rondzie

Trwają prace nad utworzeniem nowej ścieżki pieszo - rowerowej, która poprawi komunikacje od strony centrum miasta z parkingiem przy rondzie. Powstaje tu również infrastruktura dla podróżujących z toaletami, a jeszcze w tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę parkingu przy rondzie.

więcej
05.082023

Opaski bezpieczeństwa dla seniorów

Dzięki dofinansowaniu w kwocie 12 800,00 zł Gmina Lesko kontynuuje Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023 – Moduł II. W związku z tym seniorzy zamieszkujący teren naszej Gminy objęci są tzw. „opieką na odległość”, czyli teleopieką. Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału w programie. Teleopieka to rodzaj usług opiekuńczych świadczonych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych. Seniorzy zostaną wyposażeni w opaski monitorujące pozwalające na wezwanie pomocy w...

więcej
04.082023

Urząd Gminy staje się bardziej dostępny dla osób z...

DOSTĘPNY SAMORZĄD - to program realizowany przez Gminę Lesko, który zakłada szereg rozwiązań w zakresie dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej. Do tej pory zarówno w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Lesko przy ul. Parkowej 1, jak i w Ratuszu zostały zamontowane tabliczki przydrzwiowe z kodem QR oraz opisem w alfabecie Braille’a. Zostały również zawieszone tablice informacyjno - nawigacyjne ułatwiające poruszanie się po obu budynkach. Zakupiona została pętla induk...

więcej
03.082023

Wyremontowane trybuny na miejskim stadionie

Wygodne krzesełka na stalowej konstrukcji zastąpiły stare zdezelowane ławki na trybunach stadionu miejskiego. O zabezpieczenie w budżecie Gminy przez Radę Miejską 200 tysięcy złotych na modernizację trybun wnioskował Burmistrz Adam Snarski, na co przychylnie odpowiedziała większość radnych, czyli 8. Cieszy tym bardziej, iż jak wszyscy wiemy leski klub obchodzi w tym roku swoje stulecie. Dzięki tym środkom udało się wykonać rozbiórkę zniszczonych ławek i chodników oraz przygotować teren do wyla...

więcej
21.072023

Remontujemy ulicę Berka Joselewicza

Został przekazany plac budowy ulicy Berka Joselewicza wykonawcy. Niebawem ruszają prace związane z remontem tej ulicy. Zakres prac obejmie m.in. wymianę nawierzchni, poszerzenie jezdni i chodnika oraz przebudowie odcinka kolektora kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej. Dodatkowo za pomocą płyt betonowych ażurowych zostanie umocniona skarpa. Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, prace powinny potrwać do końca bieżącego roku. Wartość inwestycji to 875 380 zł...

więcej
20.072023

Wyremontujemy ulicę Parkową z dofinansowaniem

Kolejne dofinansowanie dla Gminy! W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Gmina Lesko otrzymała dofinansowanie w kwocie 225 012,00 zł na remont ulicy Parkowej (od sklepu Rossmann do parkingu przy parku miejskim). W stanie obecnym ulica ma liczne uszkodzenia, a chodniki są miejscami mocno zdeformowane. Sukcesywnie zmieniamy naszą gminę również pod względem infrastruktury drogowej. Te roboty na ulicy Parkowej, w ramach środków pozyskanych, obejmą m.in. frezowanie istniejącej nawierzchni bitumic...

więcej
28.062023

Gra planszowa ”Skarb Leska”

Miasto i Gmina Lesko doczekała się swojej własnej gry planszowej. Frajda dla dużych i małych mieszkańców gminy, jak i dla całych rodzin oraz turystów, którzy chcą, poprzez zabawę, poznać najważniejsze atrakcje i zabytki w naszej gminie. Gra planszowa „SKARB LESKA” finansowana jest w całości z pozyskanych środków unijnych przez Biuro Promocji Kultury i Turystyki naszego urzędu. Gry rozdamy mieszkańcom podczas oficjalnego otwarcia tarasu widokowego na wzgórzu Baszta - już w najbliższą niedzielę 2 lipca...

więcej
27.062023

Odrestaurowane Źródełka Mineralne

Przychodząc na stanowisko burmistrza wyznaczyłem sobie cele, jednym z nich była właśnie renowacja źródełek leskich. I oto stało się. Dziś nastąpiło oficjalne ich ponowne otwarcie. Oczywiście nie samo, a po ciężkiej i wytężonej pracy nie tylko mojej, ale zwłaszcza wielu pracowników. Dlaczego tak o nie walczyłem? Bo Źródełka Mineralne w Lesku to nasza wspaniała historia, to nasza chluba i dziedzictwo. A o dziedzictwo należy dbać. I jeśli mam na to wpływ, to nie daję niszczyć tego co budowali i two...

więcej
22.062023

2 mln na remont infrastruktury w Średniej Wsi

Prawie 2 mln na remont infrastruktury osiedla po byłym PGR w Średniej Wsi 1 899 700 zł wyniosą prace remontowe na realizację przedsięwzięcia pn. „Remont infrastruktury wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej, przepompowni służącej mieszkańcom osiedla mieszkaniowego po byłym PGR Średnia Wieś, Gmina Lesko”. W dniu dzisiejszym podpisałem umowę z wykonawcą prac Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie Spółka Akcyjna. Remont starej, zużytej infrastruk...

więcej
18.062023

Tężnia solankowa na Źródełkach Mineralnych

Mieszkańcy Gminy Lesko oraz turyści mogą już korzystać z takich samych udogodnień, jak w innych słynnych uzdrowiskach w Polsce. Od poniedziałku do niedzieli - codziennie od 9:00 do 20:00 możecie już Państwo korzystać z dobroczynnych właściwości solnego mikroklimatu przy naszej tężni solankowej na Źródełkach Mineralnych. Tężnia to drewniana budowla pokryta gałązkami tarniny. Pierwotnie służyły do zagęszczania solanki w trakcie produkcji soli konsumpcyjnej i leczniczej. Dzięki temu odkryto ich walory...

więcej
Kontakt:

e-mail: kontakt@adamsnarski.pl
telefon: 794 341 765

Media społecznościowe:

facebook: adamsnarskipl
twitter: snarskiadam