„Podkarpackie w Europie – współpraca samorzą...
Na zaproszenie Teresa Kubas-Hul Wojewoda Podkarpacki w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim uczestniczę w konferencji „Podkarpackie w Europie - współpraca samorządów na rzecz rozwoju". Dyskusja dotyczy konieczności utworzenia specjalnego instrumentu finansowego wspierajacego województwa przygraniczne, sąsiadujace z Ukrainą, Biatorusią i Rosją. Regiony te stoją przed szczególnymi wyzwaniami wynikającymi z aktualnej sytuacji geopolitycznej i gospodarczej, dlatego kluczowe jest podjęcie skoordynowanych d...