Adam Snarski

Certyfikaty za działania dla Gminy Lesko!

Gmina Lesko przystąpiła otrzymała kolejne certyfikaty za działania prosenioralne oraz przystąpiła do kolejnych programów wspierających seniora w ramach Ogólnopolskiej Karty Seniora:

  • „Stop manipulacji – nie daj się oszukać”, w ramach której podejmować będziemy działania prewencyjne i uświadamiające ryzyko zakupów przez telefon, czy tzw. „domokrążców” oraz na „ekskluzywnych” prezentacjach. Takim firmom nie będą wynajmowane pomieszczenia w Bieszczadzkim Domu Kultury jak zdarzało się to dotychczas.
  • „Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę”, w ramach której już promujemy działania informacyjno-edukacyjne w zakresie pomocy seniorom w dobie pandemii. To m.in. nasza akcja „zakupy dla seniorów”, jak i publikacje filmów o tematyce zdrowotnej oraz pakiety wsparcia seniora, których część możecie Państwo odebrać już w tej chwili w Biurze Promocji naszego urzędu, a kolejne pojawią się lada dzień. Są to materiały wspomagające seniorów w życiu codziennym.
  • „Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia” organizowanej przez Polski Związek Producentów Leków bez Recepty. Ma ona na celu wsparcie pacjentów i lekarzy w odpowiedzialnym stosowaniu i nie nadużywaniu leków.

Nieustannie rozwijamy gminną politykę prosenioralną. Niebawem ruszamy z Klubem Seniora, a w dniu 16 marca przedłużyliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem MANKO w zakresie Ogólnopolskiej Karty Seniora. Przypominamy, że Ci z Państwa, którzy ukończyli 60 rok życia, a nie odebrali karty w naszym urzędzie mogą to zrobić w każdej chwili. Przypominamy także, że udział w programie to nie tylko zniżki w ponad 2500 przedsiębiorstw w całej Polsce, ale też bezpłatna gazeta „Głos Seniora”, czy kampanie społeczne, które szczególnie w czasie pandemii są bardzo potrzebne.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Kontakt:

e-mail: kontakt@adamsnarski.pl
telefon: 794 341 765

Media społecznościowe:

facebook: adamsnarskipl
twitter: snarskiadam