Adam Snarski

dofinansowanie z Programu „Infrastruktura Bibliotek 2021-2025” w wysokości 1 249 696 zł – Bezmiechowa Dolna

Początek tygodnia zaczął się od dobrych wiadomości. Cieszę się, że napisany przez nas wniosek na remont i wyposażenie filii biblioteki w Bezmiechowej Dolnej (świetlica wiejska) otrzymał dofinansowanie z Programu „Infrastruktura Bibliotek 2021-2025” w wysokości 1 249 696 zł.
Ta długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja, w końcu może doczekać się realizacji. Koszt całkowity zadania to 1 517 949 zł. Od dnia jutrzejszego rozpoczniemy w tym zakresie rozmowy ze środowiskiem lokalnym.
Przed złożeniem wniosku o dofinansowanie z lokalnymi przedstawicielami Bezmiechowej Dolnej zaplanowaliśmy prace będą polegały m.in. na przebudowie pomieszczeń i pracach modernizacyjnych oraz zakupie wyposażenia sal bibliotecznych w celu poprawy stanu technicznego oraz funkcjonalności obiektu.
W ramach robót budowlanych planuje się również termomodernizację obiektu, przebudowę części pomieszczeń w celu przystosowania niewykorzystanych pomieszczeń do celów bibliotecznych i dostosowania ich do nowych funkcji: sali do aktywnej pracy z seniorami, sali do aktywnej pracy z dziećmi, pracowni komputerowej, kameralnej czytelni i pomieszczenia aktywacji młodzieży na poddaszu. Zaplanowane zostały również prace remontowe w pomieszczeniach dotychczas wykorzystywanych przez bibliotekę.
Prace budowlane będą także uwzględniać dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazd, przebudowa sanitariatów). W projekcie przewidziano również zakup umeblowania, zestawów komputerowych z oprogramowaniem, systemu nagłośnieniowego, projektora multimedialnego, mat i gier edukacyjnych, wyposażenia kącika kawowego, specjalistycznego oprogramowania bibliotecznego oraz książkomatu.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „1 249 696 zt ATAA dla Gminy Lesko LESKO NA „MODERNIZACJĘ FILII BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W LESKU" W BEZMIECHOWEJ DOLNEJ DOFINANSOWANIE ZPROGRAMU „INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK 2021-2025" KOSZT CAŁKOWITY: 1517949ZŁ 1 517 949 ZŁ”

Możliwość komentowania została wyłączona.

Kontakt:

e-mail: kontakt@adamsnarski.pl
telefon: 794 341 765

Media społecznościowe:

facebook: adamsnarskipl
twitter: snarskiadam