Adam Snarski

Konkurs wiedzy pożarniczej w Lesku

Uczniowie naszych szkół stanęli dzisiaj do konkursu wiedzy o temacie, z którym na co dzień nie spotkają się w szkolnych książkach. Jest to jednak temat niezwykle ważny, bo dotyczący naszego zdrowia, życia i mienia. Podczas swojej edukacji piszą wiele sprawdzianów i testów mających za zadanie wykształcenie ich na różnych specjalistów. Jednak wiedza pożarnicza jest równie ważna, a przekonujemy się o tym zazwyczaj dopiero wtedy, kiedy spotyka nas nieszczęście i bezpośrednie zagrożenie.
Dlatego tak ważne jest byśmy przynajmniej na podstawowym poziomie znali zasady zachowania się podczas zdarzeń mogących wystąpić w naszym domu czy otoczeniu. Ważne jest byśmy potrafili zapobiegać potencjalnym zagrożeniom. Od tego przecież zależy bezpieczeństwo nasze i społeczeństwa, w którym żyjemy.
Cieszę się, że wśród uczniów naszych gminnych szkół znalazły się osoby interesujące się pożarnictwem i zagadnieniami związanymi ze strażą pożarną. Wszyscy jesteście zwycięzcami.
Gratuluję Wam, waszym rodzicom i opiekunom. Mam nadzieję, że podzielicie się swoją wiedzą z rówieśnikami, by i oni byli świadomi jakie niebezpieczeństwa mogą nas spotkać każdego dnia i co robić by było ich jak najmniej.
Dziękuję także strażakom za codzienny trud i poświęcenie w czuwanie nad bezpieczeństwem naszego zdrowia, życia i mienia.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Kontakt:

e-mail: kontakt@adamsnarski.pl
telefon: 794 341 765

Media społecznościowe:

facebook: adamsnarskipl
twitter: snarskiadam