Adam Snarski

15-lecie powstania Dyskusyjnego Klubu Książki

W dniu wczorajszym odbyło się 15-lecie powstania Dyskusyjnego Klubu Książki. Sięgając do źródeł historycznych, wiem, że po raz pierwszy, grupa spotkała się 23 lutego 2007 roku. To wspaniały jubileusz, gdyż we współczesnym elektronicznym świecie, książka staje się też ebookiem. Nigdy jednak elektroniczna forma nie może zastąpić tej tradycyjnej z zapachem drukarni.
Książka uczy, otwiera szeroko oczy. To właśnie dzięki temu klubowicze tworzą intelektualny potencjał naszego miasta, za co bardzo serdecznie dziękuję. Jednocześnie proszę o zarażanie swoją pasją ludzi młodych, bo jest to im potrzebne, gdyż człowiek czytający to człowiek lepszy, wrażliwszy, bardziej tolerancyjny i pełniejszy.
Gratuluję jeszcze raz pomysłodawcom sprzed 15 lat podjęcia tej inicjatywy. Dziękuję Pani Mariii Petka-Fundanicz dyrektor biblioteki i paniom bibliotekarkom za kontynuację tak pięknej tradycji oraz państwu- członkom klubu za chęć i potrzebę wspólnych spotkań , rozmów i wymiany poglądów w oparciu o przeczytane książki, czy uczestnictwo w spotkaniach z autorami, prelegentami i innymi osobami zaproszonymi. Mam nadzieję że za kolejne 5 lat spotkamy się razem na wielkim Waszym jubileuszu, które stanie się niezapomnianym wydarzeniem dla całej gminy.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Kontakt:

e-mail: kontakt@adamsnarski.pl
telefon: 794 341 765

Media społecznościowe:

facebook: adamsnarskipl
twitter: snarskiadam